Minu lugu

Mina olen Tiia-Mai, ehtekunstnik ja ehtebrändi TiAmio autor. Kaitsesin Tartu Loomemajanduskeskuses 2014 äriplaani ja algselt oli TiAmio mõeldud ainult meeste ehte -ja aksessuaari brändina. Kuigi igas mehes on killuke paabulindu, siis säravamad briljandid kuuluvad enamasti õrnemale soole. Matemaatikast teada-tuntud ristkorrutis kehtib ka minu praktikas: mehed ostavad naistele ja naised valivad ehteid meestele!

Alustades iseõppijana ja unistades, et ühel päeval saan võimaluse mõne meistri käe alla ennast täiendama minna, viis mind 2017.a Viljandi Kultuuriakadeemiasse pärandtehnoloogia õppekavale rahvuslikku metallitööd õppima, mille lõpetasin 2021 suvel. Mul on olnud väga toredad, inspireerivad ja nõudlikud õppejõud, nagu Väino Niitvägi, Indrek Ikkonen, Egge Edusaar-Harak jpt.

Ma armastan eriti hõbedat, sest see on plastiline, hästi töödeldav ja tasukokohase hinnaga enamustele minu klientidele. Aga ka kuld on väga kaunis, samas hoopis teisest hinnaklassist. Erinevate metallide omavahelised kombinatsioonid on eriti toredad – näiteks hõbe ja vask või messing, või siis hoopiski punane-ja valgekuld.

Uute ehte soovijate kõrval leiavad minu juurde enamasti tee ka need kliendid, kes soovivad taastada vanu ehteid – olgu siis lihtsalt puhstada või parandada ja restaureerida. Vanadele ehetele, mis sageli on emotsionaalselt väga väärtuslikud, on uue elu andmine minu jaoks oluline.